Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство «Хмельницькліфт» починало свою виробничу діяльність у 1977 році, як Хмельницька дільниця при СРБУ «Київліфт — 5». З 1981 по 1988 рік підприємство працювало як Хмельницька дільниця при СРБУ «Рівнеліфт», а з 1988 по 1991 рік при СРБУ «Вінницяліфт».
У 1991 році було створено спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство «Хмельницькліфт» у складі РВО «Укрліфт». В 1993 році Постановою Кабінету міністрів України, підприємство було передано у підпорядкування обласної ради, і сьогодні знаходиться у спільній власності територіальних громад області.
СРБП «Хмельницькліфт» створене з метою забезпечення безперебійної та безаварійної роботи ліфтового та диспетчерського обладнання; проведення комплексу робіт по монтажу, налагоджуванню, ремонту та технічному обслуговуванню ліфтового парку та диспетчерського обладнання на об’єктах промислового і житлового секторів.
Підприємство забезпечує виконання робіт по технічному обслуговуванню понад 1700 ліфтів Хмельницької області.
СРБП «Хмельницькліфт» має у своєму складі три дільниці:
- Хмельницька, яка обслуговує 1215 ліфтів (з них в житловому фонді −1125);
- Шепетівська — 74 (з них в житловому фонді — 71);
- Нетішинська — 274 (з них в житловому фонді — 265).
Для покращення організації виробництва у місті Хмельницькому реорганізовано дільниці по видах робіт, а саме: монтажна дільниця, дільниця по технічному обслуговуванню ліфтів, електротехнічна лабораторія, ліфтова аварійна служба, дільниця диспетчеризації ліфтів та автотранспортна дільниця.
Крім обласного центру, м. Шепетівки та м. Нетішина підприємство забезпечує обслуговування ліфтів у м. Волочиську, є декілька ліфтів у містах Красилові, Сатанові, Віньківцях, Дунаївцях (в основному у лікувальних закладах), які обслуговуються з дільниць м. Хмельницького.
В 2007 році підприємство направило на навчання працівників в АЦНК при інституті ім. С.О.Патона НАН України та в Головний навчально-методичний центр національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці, з метою підготовки фахівців з візуально — оптичного методу неруйнівного контролю та технічного експерта з промислової безпеки. Після відповідної атестації даних працівників, СРБП «Хмельницькліфт» отримало дозвіл на самостійне проведення експертного обстеження ліфтів, що раніше здійснювалося експертно-технічним центром територіального управління Держгірпромнагляд.
Для налагодження і обслуговування нових ліфтів на мікросхемах і мікропроцесорах електротехнічну лабораторію зміцнено висококваліфікованими кадрами, проведено їх навчання на заводах — виробниках обладнання; лабораторією акредитовано на виконання усіх видів спеціальних робіт, що дало можливість налагодження і обслуговування ліфтів будь-якої складності.
Кількість працівників підприємства —190 осіб. Електромеханіки з ліфтів щороку проходять перевірку знань. Для налагодження і обслуговування нових ліфтів на мікросхемах та мікропроцесорах проведено навчання працівників електротехнічної лабораторії (яку акредитовано на виконання усіх спеціальних робіт) на заводах — виробниках обладнання. Створено відповідну базу для вузлового методу ремонту обладнання ліфтів, оснащено її необхідним устаткуванням, укомплектовано усіма необхідними матеріалами та кадрами для виконання будь-якого ремонту на власній виробничій базі, що, в свою чергу, здешевлює ремонт і скорочує термін його виконання.
Нині наше підприємство має відповідне технічне забезпечення та кваліфікованих працівників для виконання усіх видів робіт з монтажу й експлуатації та ремонту сучасних ліфтів, як вітчизняного так іноземного виробництва. Вчасно виплачує нараховану заробітну плату, не допускаючи заборгованості, сплачує податки та збори до бюджету і фондів та забезпечує стабільною роботою своїх працівників.